Urządzając wesele, musimy pamiętać, że robimy to nie tylko dla nas, ale także dla zaproszonych gości. A to znaczy, że musimy o nich odpowiednio zadbać. Koniecznie jest zapewnienie pysznego jedzenia i świetnej muzyki, a przy tym życzliwej atmosfery. W dodatku, jeśli chcemy być naprawdę w porządku, powinniśmy pomyśleć o tym, jak goście wrócą do domu. Zapewnienie im transportu sprawi, że nie będą się musieli martwić jego samodzielnym organizowaniem, a to gest, który na pewno się im spodoba.
Wesele to z reguły całonocna impreza, w dodatku z alkoholem. Oznacza to, że aby odpowiednio świętować, trzeba zrezygnować z jazdy samochodem. Nastręcza to wiele problemów gościom, którzy muszą myśleć, jak w najwygodniejszy sposób dostać się na wesele i z niego wrócić. Niektórzy umawiają się ze swoimi znajomymi, aby ich odebrali, inni rezygnują z alkoholu, a jeśli wesele odbywa się w mieście, zamawiają taksówkę. Jest to jednak dodatkowy problem i wysiłek, a często także wydatek, który nie budzi w nikim sympatii. Dlatego, jeśli para młoda zaoferuje gościom odwiezienie do domu, będzie to bardzo miły gest, który na pewno zostanie doceniony. Pokaże to, że młoda para potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za zorganizowanie swojego wesela „od początku do końca” i że zależy jej, aby goście czuli się jak najlepiej i nie musieli martwić o nieprzyjemne szczegóły.
Jak zorganizować dojazd gości na wesele? Czytaj!
Czy zapewniać transport dla gości? - wpis na forum kafeteria.pl
Odwożenie gości po weselu nie jest jednak powszechnym zjawiskiem. Duże znaczenie ma region i wielkość miejscowości, z której pochodzi młoda para. W dużych miastach rzadko kto zapewnia gościom transport, wychodząc z założenia, że zawsze można wezwać taksówkę i wrócić do domu. Nikt nie ma z tym problemu i uważa się to za odpowiednie traktowanie weselników. Na wsiach i w małych miasteczkach, szczególnie jeśli wesele odbywa się daleko od miejsca zamieszkania większości gości, zapewnianie transportu ciągle jest powszechne, a goście wręcz nastawiają się na takie rozwiązanie. Dlatego, podejmując decyzję, czy zapewniać transport gościom, trzeba zastanowić się, jakie są ich oczekiwania. Jeśli jest to zadanie, które pary młode w okolicy zawsze na siebie biorą, lepiej z niego nie rezygnować, bo może to wywołać sporo problemów i nieporozumień. Jeśli jednak nie ma takiej tradycji, można spokojnie z tego zrezygnować. Jeśli mimo wszystko chcemy zatroszczyć się w ten sposób o gości, warto ich o tym uprzedzić, aby nie umawiali się w tym celu z nikim innym.
Ile kosztuje auto ślubne? Sprawdź!
Brak transportu dla gości z wesela - wpis na forum wizaz.pl
Planując transport gości, warto zastanowić się już nad tym, jak dojadą z kościoła/urzędu na salę weselną. Może potrzebny będzie autobus lub mały busik, który zabierze tych, którzy zrezygnowali z samochodu? Warto zrobić mały wywiad wśród gości, badając potrzebę takiej opcji, aby nie okazało się potem, że zapłacony autobus pojedzie pusty. Jeśli potrzebne będzie miejsce dla niewielkiej liczby osób, można przecież wykorzystać wolne miejsca w samochodach innych gości. Wiele osób pojedzie na salę własnym autem, aby potem odwieźć je i wrócić, nie rezygnując z opcji picia alkoholu. Dlatego, jeśli obiecujemy gościom transport z wesela, musimy go zapewnić już na tym etapie. Najlepiej wynająć kierowcę, który będzie do dyspozycji przez cały okres wesela, pomagając gościom odwieźć samochód, ale także zapewniając transport z imprezy, kiedy poczują, że już czas wrócić do domu.
Tradycja zapewniania transportu dla weselników - wpis na forum.szafa.pl
Czego wymagać od kierowcy ślubnego? Sprawdź!
W roli takiego kierowcy najlepiej zatrudnić dalszego znajomego, sąsiada, brata znajomego itd., który może zaoferować swój własny samochód albo który posłuży się naszym. Tradycją jest, że taka osoba ma zapewnione miejsce na weselu, jest liczona jako jeden z gości, jedząc posiłki, a nawet bawiąc się, ale będąc do dyspozycji, kiedykolwiek ktoś ją potrzebuje. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to zwraca się pieniądze za paliwo oraz dodaje niewielką kwotę, w zależności od uznania może to być 100 – 300 złotych. Tyle spokojnie wystarczy, biorąc pod uwagę, że osoba może brać udział w weselu. Z reguły też po przyjęciu daje się kierowcy butelkę wódki weselnej, a czasem nawet ciasto. To bardzo tanie i wygodne rozwiązanie, które sprawi, że organizacja wesela będzie lepsza, a goście będą mogli skupić się na zabawie.
Do odwożenia gości można zamówić też busa, który będzie kursował co około 2 godziny:
Mercedes Sprinter - auto do wynajęcia na ślub we Wrocławiu
Jak widać, odwożenie gości po weselu to wydatek bardzo niewielki w stosunku do całości imprezy, a może być gestem, który zostanie zapamiętany na długo. Jeśli zależy nam na tym, aby nasi bliscy bawili się dobrze i bezstresowo, jest to opcja godna rozważenia. Pokażmy im, że nam na nich zależy, a oni na pewno to odwzajemnią!
Szukacie auta ślubnego z kierowcą? Oto najlepsze opcje!
Ślubne auta na wynajem – Olsztyn
Samochód na ślub – Malbork
Auto dla młodej pary – Ruda Śląska
Wasze komentarze (1)
Ja do rozwożenia gości wynajęłam firmę. Podstawili na daną godzinę busa i i rozwozili gości. Wszystko wyszło bardzo fajnie a nie było tak drogo